Menu

Nagrađeni 2017

Nagrađeni filmovi na JAHORINA FILM FESTIVALU 2017
Žiri:
Dragomir Zupanc, reditelj iz Beograda, predsjednik,
Miralem Zubčević, profesor na Akademiji scenskih umjetnosti u Sarajevu, član,
Ljubo Božović, redovni profesor i dramski umjetnik iz Istočnog Sarajeva, član,
Besim Spahić, univerzitetski profesor iz Sarajeva, član,
Spomenka Saraga, reditelj iz Zagreba, član
_____________________________________________________________________
Animirani film
Zlatni Javor za najbolji regionalni animirani film Crvenkapica
Danijel Žeželj – Hrvatska
Zlatni Javor za najbolji animirani film u međunarodnoj konkurenciji Laki pogled
Seyed M. Tabatabaei, Iran
_____________________________________________________________________
Studentski film
Zlatni Javor za najbolji studentski film u regionalnoj selekciji Čovjek čelične volje
Amar Spahić, BiH
Zlatni Javor za najbolji studentski film u međunarodnoj selekciji Samo riječi
Ilia Antonenko, Rusija
_____________________________________________________________________
Eksperimentalni film
Zlatni Javor za najbolji eksperimentalni film u međunarodnoj konkurenciji Soba
Chong Ming, Hong Kong / Kina
_____________________________________________________________________
Dokumentarni TV film
Zlatni Javor za najbolji dokumentarni TV film u regionalnoj konkurenciji Ispod Hrasta
Slobodan Simojlović, Srbija
Zlatni Javor za najbolji dokumentarni TV film u međunarodnoj konkurenciji Maestro u potrazi za poslednjom muzikom
Aleksandre Valenti, Francuska
_____________________________________________________________________
Kratki igrani film
Zlatni Javor za najbolji kratki igrani film u regionalnoj konkurenciji
Na granici
Laurenz Rouy, Srbija
Zlatni Javor za najbolji kratki igrani film u međunarodnoj konkurenciji
Glas
Darioush Najafi Gol, Azerbejdžan – Iran
__________________________________________________________________
Ekološki film
Zlatni Javor za najbolji ekološki film u regionalnoj konkurenciji
U ime života 1999
Boško Savković, Srbija
Zlatni Javor za najbolji ekološki film u međunarodnoj konkurenciji
Divlji park
Rebeca Panovska, Švajcarska
_____________________________________________________________________
Turistički film
Zlatni Javor za najbolji turistički film u regionalnoj konkurenciji
Cinemart snimci iz vazduha
Slaven Blagšić, Hrvatska
Zlatni Javor za najbolji turistički film u međunarodnoj konkurenciji
Romansa i duh sicilije Cefalu
Julian McDonnell, Italija
_____________________________________________________________________
Dokumentarni film
Zlatni Javor za najbolji dokumentarni film u međunarodnoj konkurenciji
Usamljeni put
Mohammad Reza Hafezi, Iran
_____________________________________________________________________
Najbolji film na Jahorina Film Festivalu iz Bosne i Hercegovine:
Posljednja večera
Branko Lazić, BiH
_____________________________________________________________________
Zlatni Javor za najbolji regionalni dokumentarni film i Grand Prix JAHORINA FILM FESTIVAL
Postoji li razlog zbog kojeg ti to ne možeš
Aleksandar Bundalo, BiH


Direkcija JAHORINA FILM FESTIVALA, filmovima koji su imali nominacije žirija, dodjeljuje specijalne nagrade.
1. Različitiji i bogatiji Slovaci
Rada Reljić, Srbija
Za izvrstan prikaz običaja nacionalnih manjina u Vojvodini
2. Kolijevka
Radoslav Stanišić, Crna Gora
Za topao prikaz uloge kolijevke kao etnološkog fenomena
3. Unutrašnja Mapiranja
Stéphanie Latte Abdallah and Emad Ahmad, Francuska/Palestina
Za prikaz apsurda podijeljenosti između etničkih grupa
4. Manastir Sveti Florian
Adriano Bottaro, Italija / Austria
Za izvanredan prikaz kulturne baštine Austrije
5. Špaga
Milan Pilipović, BiH
Za poučnu priču o ljudskoj humanosti
6. Most
Marija Keserović, Slovenija
Za maštovit prikaz problema odrastanja
7. Gospođe u najboljim godinama
Anita Panić, Srbija
Za doprinos ženama trećeg doba da pronađu nove ciljeve u životu

Kontakt

itcomember